Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
PETRE .C Mr. PETRE .C
Што можам да направам за тебе?
+8615990659864
Разговарајте сега
Контакт снабдувач
 Тел:86-15990659864 Е-пошта:sales@mrecycling.cn
Home > Производи > Индустриска машина за соголување на жица > Оклопна жичана жичана линија
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
PETRE .C
Контакт сега

Оклопна жичана жичана линија

Категории на производи од Оклопна жичана жичана линија , ние сме специјализирани производители од Кина, Оклопна жичана жичана линија , Оклопни кабли добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Кабелски жичана лента R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Машина за рециклирање на оклопна жица

Единечната цена: USD 1000 - 1100 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1100 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: Случај

Способност за снабдување: 100pcs

машина за сечење и соголување на жица М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел, високонапонски кабел, оптички кабел, едножилна жица, рамна обвивка со...
Користена машина за соголување електрична бакарна жица

Единечната цена: USD 700 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 700 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: кутија од иверица

Способност за снабдување: 1000

Прилагодете ја машината за соголување на жицата е многу едноставна! Сечилото е многу остар! Четири или пет пати побрзо од времето на соголување на рацете Овој материјал е толку добар, само неколку часа, одземени десетици линии, артефактот е многу...
Соголување изолација од бакарна жица

Единечната цена: USD 700 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 700 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: кутија од иверица

Способност за снабдување: 1000

Прилагодете ја машината за соголување на жицата е многу едноставна! Сечилото е многу остар! Четири или пет пати побрзо од времето на соголување на рацете Овој материјал е толку добар, само неколку часа, одземени десетици линии, артефактот е многу...
Машина за рециклирање на железо од бакарни жици

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

Алатки за уништување на оклопни жици од алуминиум М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска...
Машина за рециклирање на бакарни кабли

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

машина за соголување на бакарна жица М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од...
Телефонска жица за соголување на машината

Единечната цена: USD 700 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 700 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: кутија од иверица

Способност за снабдување: 1000

Прилагодете ја машината за соголување на жицата е многу едноставна! Сечилото е многу остар! Четири или пет пати побрзо од времето на соголување на рацете Овој материјал е толку добар, само неколку часа, одземени десетици линии, артефактот е многу...
Соблекување на бакарна жица за рециклирање

Единечната цена: USD 700 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 700 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: кутија од иверица

Способност за снабдување: 1000

Прилагодете ја машината за соголување на жицата е многу едноставна! Сечилото е многу остар! Четири или пет пати побрзо од времето на соголување на рацете Овој материјал е толку добар, само неколку часа, одземени десетици линии, артефактот е многу...
Машина за соблекување на бакарни жици

Единечната цена: USD 700 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 700 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: кутија од иверица

Способност за снабдување: 1000

Прилагодете ја машината за соголување на жицата е многу едноставна! Сечилото е многу остар! Четири или пет пати побрзо од времето на соголување на рацете Овој материјал е толку добар, само неколку часа, одземени десетици линии, артефактот е многу...
Продажба на машина за одземање жица од бакар

Единечната цена: USD 700 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 700 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: кутија од иверица

Способност за снабдување: 1000

Машината е лесна за употреба, Дебелиот може да се намали и надолу од линијата на раздвојување. Моторот е бакарно јадро, ден, се чувствувам пријатно и не е жешко. Следејќи ги двете мали тркала се многу добри, можете лесно да ја преместите машината....
Автоматски лента за отпадоци од кабелски кабли

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

алатка за соголување на жица М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од 2-160мм....
Се продава машина за соголување на бакарни кабли

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

машина за одземање на бакарна жица М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од...
Се продава машина за лизгање на кабли Индија

Единечната цена: USD 900 - 1200 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1200 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

ленти за електрични жици М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од 2-160мм. Брзина...
Машина за сечење и машина за сечење

Единечната цена: USD 900 - 1200 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1200 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

рециклирајте отпад од бакар М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од 2-160мм....
Автоматска машина за соблекување кабел

Единечната цена: USD 900 - 1200 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1200 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

жица и кабелска машина М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 4KW / 5.5KW, 220V / 380V-50HZ Дијаметар за обработка на кабелска жица од...
Машина за рециклирање на бакарни кабли

Единечната цена: USD 900 - 1200 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1200 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

машини за рециклирање метали М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од 2-160мм....
Разголена светла лента за жици со кабел за бакар

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

изнајмување на жица машина за изнајмување М-3 индустриски тип Наменета за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел, кабел со висок напон, оптички кабел, жица со едно јадро, обвивка за...
Електрична кабел за соблекување кабел

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

старо железо за готовина М-3 индустриски тип Наменета за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел, кабел со висок напон, оптички кабел, жица со едно јадро, обвивка за рамна плочка,...
Отпадна машина за мелење кабел за отпадоци

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

машина за соголување на жица М-3 индустриски тип Наменета за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел, кабел со висок напон, оптички кабел, жица со едно јадро, обвивка за рамна плочка,...
Се продава машина за лизгање на бакарни производи од бакар

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

лизгачка жица за бакар М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел, високонапонски кабел, оптички кабел, едножилна жица, рамна обвивка со рамна плочка,...
Машина за соголување на бакарни жичани

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

алати за одземање на бакарен кабел М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од...
Се продава жичен гранулатор

Единечната цена: USD 900 - 1000 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 900 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 1000 / Piece/Pieces

Бренд: УПРАВУВАЕ

Пакување: во случај

Способност за снабдување: 1000

продажба на жичана машина М-3 индустриски тип Наменет за силно оклопен кабел, масивен кабел, енергетски кабел ACSR (алуминиум со челично јадро), подморнички кабел. Моќност: 5,5KW, 380V-50HZ Дијаметар на обработка на кабелска жица од 2-160мм. Брзина...

Кина Оклопна жичана жичана линија Добавувачи

Оклопна жичана жичана линија

cable slitter

Многу реновирање на проекти или градежни проекти оставаат зад себе вишок на отфрлени или дополнителни материјали.


Во многу случаи, овој материјал може да се препродава или едноставно да се фрли,


но бакарната жица е вредна како старо железо и може да се рециклира за да се обезбедат неколку дополнителни долари и да се помогне на околината.


Сепак, повеќето бакарни жици се изолирани со пластични плочи и понекогаш мора да се соблечат пред да се однесат во локалниот центар за рециклирање.

Список со поврзани производи

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање